Bakırköy İlçe Millî Eğitim Müdürü Sayın M.Fatih Çepni Başkanımızı ziyaret etti.

Bakırköy İlçe Millî Eğitim Müdürü Sayın M.Fatih Çepni başkanlığında Mesleki Eğitim Merkezi Programını tanıtmak amacıyla yapılan kurum ziyaretlerine devam edilmektedir.
Bakırköy İlçe Millî Eğitim Müdürüz Sayın M.Fatih Çepni ,beraberinde Şube Müdürü Sayın Erol  Demir Yönetim Kurulu Başkanı  Mustafa Keskin'İ İOSB 'deki makamında ziyaret ederek Bakırköy ilçe Meslek Lisesi öğrenci ,öğretmenleri ve mesleki eğitim merkezi ile iş birliği çalışmaları görüşüldü.

Ziyarette ,Mesleki Eğitim Merkezi Programı kapsamında; Haftada 1 gün okulda teorik eğitim, 4 gün işletmede beceri eğitimi yaparak Meslek Lisesi Diploması ile birlikte çıraklık, kalfalık, ustalık belgesi ve işyeri açma belgesi ile kendi işini kurma imkânı, yaş sınırı olmaksızın ortaokul mezunu herkes için kayıt imkânı, iş kazası ve meslek hastalıklarına karşı sigorta, 9, 10, ve 11. sınıfta asgari ücretin en az %30’u kadar maaş, 12. sınıfta ise asgari ücretin en az %50’si kadar maaş, 33 alan 181 dalda mesleki eğitim fırsatı gibi pek çok imkan ve avantajın olduğu vurgulandı.